Solutions Focus v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů

12.06.2012 | hr solutions - sf people management

Motto:

Kvalita služby, kterou poskytujete, nemůže být nikdy lepší, než lidé, kteří ji zabezpečují.

Petr Chvátal, Generální ředitel TNT Express Worldwide

Proto nabízíme široké spektrum metod a nástrojů, které pokrývají nejdůležitější oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů - od výběru pracovníků přes řízení výkonu po outplacement... V dalších článcích vám stručně přestavíme jednotlivá řešení z oblasti people managementu.

SF Assessment/Development Center

12.06.2012 | sf assessment centre - sf development

Vybrat správného člověka na správné místo patří k nejtěžším manažerským rozhodnutím. Probíráte se záplavou životopisů, personální agentury se předhánějí v doporučování kandidátů, ale vy pořád nemůžete najít toho správného člověka?

Nedostatek kvalifikovaných uchazečů o práci se bohužel stává smutnou realitou v celé Evropě. Ideální kandidáti neexistují, s využitím SF Assessment nebo Development Centre vám ale můžeme pomoci najít kandidáta, který pro vás bude ten nejlepší.

Kromě analýzy jeho silných stránek vám poradíme, jak nastavit cíle pro adaptační období a jak daného člověka dále rozvíjet, aby byl pro vaši firmu skutečným přínosem.


Hodnocení pracovníků a řízení výkonu s využitím Solutions Focus Rating®

12.06.2012 | hodnocení pracovníků - řízení výkonu - solutions focus rating®

Máte před sebou každoroční hodnocení podřízených a potřebujete se dobře připravit? Nebo máte pocit, že tradiční řízení výkonu zrovna ve vaší společnosti nefunguje tak, jak by mělo?

Tradiční hodnocení výkonu většinou bývá nepopulární jak u hodnotitelů, tak u hodnocených. Hodnocení pracovníci často nesouhlasí s hodnocením, které vnímají jako nespravedlivé, hodnotitelé nejsou dostatečně vybaveni pro to, aby dokázali poskytnout vyvážené hodnocení. Výsledkem bývá formální hodnotící pohovor nad formulářem, který skončí v osobní složce pracovníka (bez jakéhokoliv dalšího využití v praxi), nemotivovaný pracovník a otrávený hodnotitel.

Přístup zaměřený na řešení přichází s odlišným konceptem. Vychází z předpokladu, že výkon pracovníků se v průběhu času mění, proto je cílem hodnocení postihnout tyto variace, s důrazem na situace a okolnosti, kdy pracovník podává optimální (nebo ještě lepší) výkon. Toho lze velmi dobře využít nejen při hodnotícím pohovoru, ale i při následném koučování pracovníků. Protože cílem hodnocení je „přistihnout“ pracovníky při tom, co dělají dobře, je hodnocení přijímáno velmi pozitivně a pracovníci tak získávají další motivaci, aby pracovali na svém rozvoji.

S využitím metody Solutions Focus Rating® vám pomůžeme nastavit systém řízení výkonu (nebo zefektivnit ten stávající).

SF outplacementové poradenství

12.06.2012 | sf outplacement - sf poradenství

Plánované snižování stavu pracovníků je standardní součástí moderního řízení lidských zdrojů, přesto se zpravidla jedná o velmi náročnou situaci - jak z hlediska firmy, tak z hlediska propouštěného pracovníka.

Manažerům, jejichž týmů se snižování stavu týká, proto nabízíme poradenství na téma komunikace v krizové situaci, předání výpovědi a motivace týmu v průběhu procesu outplacementu.

Propouštěným pracovníkům pak nabízíme kombinaci vzdělávacích a poradenských služeb (vyrovnání se se situací ztráty zaměstnání, přijímání podpory ze strany významných blízkých, mapování dosavadních zkušeností, příprava CV, informace o trhu práce, efektivní metody hledání práce, příprava na pohovor), telefonickou podporu (hot-line pro řešení aktuálních problémů, plánování konzultací, atd.) či osobní konzultace přímo na pracovišti.

Přístup zaměřený na řešení rovněž nabízí efektivní intervence na pomezí personalistiky, sociální práce a podpůrné terapie, které mohou využít jak propouštění pracovníci, tak jejich nadřízení.

Vizitkou dobrého zaměstnavatele je právě úroveň péče o propouštěné zaměstnance… Pokud vaše firma čelí nutnosti propustit část zaměstnanců, obraťte se na nás – pomůžeme vám najít řešení, které oběma stranám umožní tuto situaci důstojně zvládnout.


SF poradenství pro manažery

12.06.2012 | sf poradenství pro manažery - individuální supervize - reflektující tým

Chcete se zdokonalit v oblasti vedení lidí? Hledáte vlastní cestu, jak pracovat se svým týmem? Pak právě vám nabízíme SF poradenství formou individuální supervize nebo s využitím reflektujícího týmu.

Metodická podpora při využívání Solutions Focus

12.06.2012 | sf praxe - sf poradenství - networking

Chcete při své práci začít využívat přístup zaměřený na řešení, nebo jej již používáte? Zajímáte se o nové metody a nástroje? Hledáte teoretické zdroje? Chcete se seznámit s dalšími odborníky v oblasti Solutions Focus? Využijte naší metodické podpory.

Kontakt: Mgr. Kamila Nováková | IČO 866 17 541 | Vršní 796/29 | 182 00 Praha 8 | info[at]bmct.cz | GSM +420 721 41 21 41

Design © alee, 2004-16. Všechna práva vyhrazena